21/10/08

haidamac: (Default)

Пост написаний спеціально для [livejournal.com profile] derevkhramy

Замість епіграфа:
"Думанці. Черкаський р-н. Дерев'яна церква св. Миколи (1789, залишки розпису XIX ст.). Поряд - дерев'яний вітряк"
(Мальовнича Україна. Центральна Україна. - К.:Ваклер, 2008. - с.176)

Про них ще досі пишуть в путівниках... Однак поспішати відвідати ці архітектурні пам'ятки вже не слід. Ви потрапите на згарище.
Цим постом ми започатковуємо "Чорну Книгу дерев'яних храмів". Про те, що не зуміли зберегти...

Читати далі )
haidamac: (Leon)
В умовах світової фінансової кризи цей крилатий вислів звучить як знущання. Будь які вмовляння понести гроші в банк, хай і під високі відсотки, у більшості викличе в ліпшому випадку бажання покрутити пальцем біля скроні, не допоможе навіть і інновація "Надр" видавати відсотки по депозитах грушами :)
Та я не збираюся вас вмовляти відкривати нові депозитні рахунки, та навіть і поточні. Всі знають, що в умовах кризи гроші краще тримати вдома.
Вдома, то вдома. Ніхто вам того не забороняє. Але от чи усвідомлюєте ви що може елементарно стати жертвами злодіїв? Так, ми всі про те знаємо, всі розуміємо, але не вчиняємо жодних запобіжних заходів, поки не зіткнемося з тим особисто. Я теж був такий, поки однієї ночі до мене в будинок не полізли бандити. Все закінчилося добре, але я став більш серьозно ставитися до питань безпеки.
Але я власне не про те. Сьогодні поговоримо, як вберегти власні заощадження, якщо ви їх зберігаєте вдома. Адже, і ви то мусите знати, гроші застрахувати не можна, коштовності - тільки при наявності експертної оцінки і надійного сейфу, а якщо не дай Бог у вас щось таки поцуплять, надії на міліцію теж мало.
То як вберегтися? Поділюся досвідом друга, у якого нещодавно обікрали квартиру.
Він зателефонував мені наприкінці робочого дня і геть вбитим голосом попросив приїхати, бо в нього обікрали квартиру... Поки я дістався іншого кінця міста, малював в уяві сумну переспективу. Квартира куплена в кредит, який досі не сплачено... Три телевізори, ноутбук, настільний комп, фотокамера, пральна машинка, два музичних центри і купа іншого барахла, купленого, звичайно теж в кредит і не сплаченого до кінця. І тут така напасть. Не позаздриш... Я навіть не міг уявити, чому полізли саме до нього. Вікна нічим не виділяються поміж інших таких же у старій хрущівці, кондюка немає, сателітка колись була, і та пару років назад серед біла дня звалилася від лихої долі зі страшним гуркотом, добре що нікому на голову, лишивши на стіні лише сліди вирваної цегли...
В квартирі вже були мєнти, щось там роздивлялися, протоколювали... Моєю ж місією було змотатися за новими дверними замками, бо всі три було зіпсовано.
Отже - перше. Двері. В квартирі їх було дві, перша навіть металева. Три замки популярної марки "Kale". У спілкуванні зі служителем феміди встановлено, що професіонал виломує такий замок в лічені секунди за допомогою викрутки та молотка. Причому виломує так, що потім ставить на місце, замок вже нефункціональний, але поки злодій собі "працює" в квартирі, знадвору двері виглядають нормально.
Тому правило перше, як маєте що втрачати - не скупіться на замки. За 100 грн. нормального замка купити неможливо.
Колись в квартирі була сигналізація з виходом на пульт позавідомчої охорони, але завислий на кредитах і хронічного безгрошів'я друг її просто вимкнув.
Відповідно, правило друге - не скупіться на охорону, знову ж таки, якщо є що охороняти.
Далі - більше. Де не варто влаштовувати заначки.
Що ховати гроші в шафі в білизні безглуздо знають всі, і всі ховають :) Тому злодії таки перерили всі шафи.
Не варто ховати гроші в старих журналах, газетах, книжках і т.п. Це все теж у жахливому розгардіяжі лежало на підлозі.
Під картинами, настінними годинниками, килимами і т.п. Все це теж було зірвано і лежало на підлозі.
Ну це в принципі зрозуміло, але що не очікував побачити я - це повністю висипані на підлогу крупи, цукор, сіль і інші продукти. Далі - більше - розібраний бачок унітазу і решітки вентиляції. Розсипані пральні порошки, все витягнуте з-під ванни. Повністю розсипане сміття (ви ховаєте гроші там????), витягнуті вазони з горщиків...
Само собою, шукали в пральній машині, мікрохвильовій печі, холодильнику...
Отже правило третє - у всі ці схованки злодій зазирне (якщо звичайно встигне), тому проявляйте кмітливість і оригінальність.
Гроші у друга таки були. Виявляється їм дали батьки на автівку. І скорше всього вони засвітилися на автобазарі (днем раніше шукали авто на вторинному ринку), певно їх і "вели" звідти.
Тому правило чотири - не світіть гроші, не зізнавайтеся, що вони у вас є. Інколи краще прибіднятися ;)
Але гроші у друга таки були заховані надійно, їх не поцупили. Побоювання стосовно вкрадених речей теж не виправдалися. Все лишилося на місці, таки це були профі, які не паляться на дрібноті. Забрали лише цифровий фотик і до нього знайшли та потягли документи, які лежали геть окремо. Тому мєнти навіть не змогли записати серійні нормара вкраденої речі. Проте враховуючи, що ціна його десь біля тисячі гривень, заспокоїв друга, що то нормальна плата за урок.
Але правило п'яте - маєте дорогу техніку - запишіть десь собі окремо серійні номери, може і згодиться.
Крім того, мабуть це і заспокоїло злодіїв, вони вкрали всі кредитки. Як завше, кожна була акуратно замотана в листочок з пінкодом :)
Тому правило номер шість - та не будьте ж такими наївними :)))
Правда в цьому разі зі злодіїв посміялися ми. Всі пластикові картки були виключно зарплатними, тобто без кредитного ліміту. В сумі на всіх було не більше 9 грн...
То вчимося ж на чужих помилках, аби не вчитися на своїх :)
Tags:

December 2015

S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 3031  
Page generated 1/7/25 02:07

Expand Cut Tags

No cut tags