Да, сложная судьба у этой церкви... Спасибо за информацию :) Вот действительно об этой истории Каменского района я не знала. Прочла статью и подумала, а возможно с одной стороны кощунственное решение Советской власти делать из церквей хлевы для скота, амбары, сельклубы было жестоким, но всё-же спасением храмов?! Ведь церковь, которая стояла на теперешнем холме Славы в Черкассах разрушили именно в красные 30-е годы...
та, в Черкасах зруйнували не тільки цю церкву у 30-х І чим крупніше місто, тим більше було таких руйнувань. Досить подивитися на Київ. Лишили Софію і Печерську Лавру - то й досить. В селах до війни було простіше - як правило приміщень не вистачало, от колишні церкви і пристосовували під якісь потреби. Хвиля руйнувань пішла вже пізніше. Виправдовувати совіти цим аж ніяк не можна. Ви уявляєте скільки загинуло таких храмів від того, що там був склад чи хлів?
Ни в коем случае никого не оправдываю, но если в целом посмотреть на человечество, оно довольно просто и по-хозяйски подходит к архитектуре. Если взять из мировой практики, сколько римских гробниц (настоящих шедевров!)после развала Римской империи было разобрано местными жителями на камни для хозпостроек и просто для домов. Природа людей такова. По другому не могут и, наверное, не умеют. То, что сейчас представляет для нас ценность для последующих поколений может не иметь никакого значения.
але є певна категорія об"єктів, що не втрачають свого культурного значення після того, як втратили якісь суто функціональні властивості. тоді суспільство називає їх "пам"ятками" і зберігає. принаймні, декларує їхню цінність і необхідність збереження.
Але в від того ж стародавнього Риму багато чого лишилося. Чи якщо брати в цілому Европу - так руйнувалося немало, але... А у нас, як влучно підмітив Андрухович "усе, на чому ще може спинитися око, - полишене не нами, але нами занедбане і осквернене"
у нас щойно вийшов останній номер журналу "Відлуння віків" з аналогічним матеріалом про Вербівку Назара Лавріненка. Ви маєте його знати - він теж з Черкас, млинами старими переймається
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
Якщо шо, то звертайся! :)
no subject
(Anonymous) 2009-11-10 06:14 pm (UTC)(link)no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
no subject
І чим крупніше місто, тим більше було таких руйнувань. Досить подивитися на Київ. Лишили Софію і Печерську Лавру - то й досить.
В селах до війни було простіше - як правило приміщень не вистачало, от колишні церкви і пристосовували під якісь потреби. Хвиля руйнувань пішла вже пізніше.
Виправдовувати совіти цим аж ніяк не можна. Ви уявляєте скільки загинуло таких храмів від того, що там був склад чи хлів?
no subject
no subject
no subject
Чи якщо брати в цілому Европу - так руйнувалося немало, але...
А у нас, як влучно підмітив Андрухович "усе, на чому ще може спинитися око, - полишене не нами, але нами занедбане і осквернене"
no subject
no subject
no subject
Завтра почитаю, бо вже засинаю.
no subject
no subject
no subject
no subject