haidamac: (Norge)
[personal profile] haidamac


Bergfels by flickr

Ні, в Магдебурзі, місті, відомому скорше юридичним статусом самоврядування у середньовіччі, аніж туристичними атракціями, я ще не бував. Може колись туди та й доберуся.
Але тут пройшли дитячі роки моєї матері. Якось, освоюючи світове павутиння, вона задалася метою знайти фото того будинку, де вони жили.
На жаль, ані Гугл, ані всілякі там Яндекси зі своїми панорамомобілями до Магдебургу ще не добралися, та й фото з Панораміо скупчилися навколо середмістя та найбільшого в Європі водного мосту через Ельбу. Тихий район вілл Herrenkrug лишався поза увагою фотографів-геокешерів.
Довелося локалізовувати будинок за супутниковими знимками і дитячими спогадами (піввікової давнини, ага). "От тут залізниця, а тут трамвайна колія, а тут садок, де ми збирали яблука". Мало допомагали фотографії, зроблені дідом. Фотографувати він полюбляв (зрештою, та любов до фотографії передалася і мені), але жодних загальних планів, лише люди в кадрі, і десь там - на тлі - окреме вікно, чи одвірок, чи сходи. Але ми його таки знайшли! Власне і впізнали по тому одвірку на дідовому фото, адже спочатку матір не впізнала те, чи не єдине фото в мережі - будинок нещодавно реконструювали. І лише коли я знайшов еккаунт автора на Флікрі та старе фото в коментарях, сумніву не лишилося. Потім знайшовся навіть цілий сайт, присвячений одному цьму будинку - http://eichendorff12.de/
Виявилося, що це пам'ятка архітектури. Вілла за адресою Magdeburg, Eichendorffstraße, 12 збудована 1908 року для промисловця Фріца Кауфманна за проектом архітектора Шраммена. Хто знає німецьку, може прочитати більше інформації про цю віллу "Erbauung des luxuriösen Wohnhauses für den Kaufmann Fritze nach Entwurf des Architekten Schrammen; sehr repräsentativer ein- bis zweigeschossiger Putzbau mit steilen, tief heruntergezogenen Satteldächern; Ober- und Dachgeschosse mit dekorativem Fachwerk, das Dachgeschoss ausgebaut, die Dachlandschaft durch Gauben und Zwerchhäuser belebt; unregelmäßig gebildeter Grundriss, im Inneren dementsprechend freie Disposition der hochrepräsentativen Räume; lebhaft gestaffelte asymmetrische Baugruppe in zeittypisch malerischer Anordnung der einzelnen Baukompartimente; architekturhistorisch bedeutsam als qualitätvolles Beispiel für den englisch inspirierten Landhausstil und die Reformarchitektur des frühen 20. Jahrhunderts im Umkreis von Hermann Muthesius; sozialhistorisch bemerkenswert als Beispiel großbürgerlicher Wohnkultur in spätwilhelminischer Zeit; unter den wenigen im Stadtgebiet erhaltenen repräsentativen Wohnhäuser dieser Stilrichtung eines der wertvollsten" (Auszug aus dem Denkmalverzeichnis zur Denkmalbegründung)"
У 2008-2009 роках будинок реконструювали за проектом архітектурного бюро Коссена і зараз в ньому продаються квартири (різні там дуплєкси та тріплєкси). Ціна трохи таки кусається :)